Sivilce ve Akne Tedavileri Ne Kadar Sürer?
9 ay önce
9 ay önce

Sivilce ve Akne Tedavileri Ne Kadar Sürer?

Sivilceve Akne Tedavileri Ne Kadar Sürer?

 

Akneli cildin görünümünü düzeltmek için ilk adım, temizliktir. Yüzün, sabah ve akşam, sıkıştırıcı maddelerle zenginleştirilmiş çok hassas bir nötr sabunla yıkanması gerekli. Temizleyici seçiminde, cildin yağını fazla almayacak bir malzeme olmasına özen göster­mek çok önemli. Aksi takdirde, tersine bir etki görülebilir ve yağ bezleri fazla yağ üretebilir. Cildin aşırı temizlenmesinden kaynakla­nan akneler de vardır.

Tedavide Genel Kurallar:

1)Cilt toniğiniz çok az alkol içermeli. Antiseptik ve ağrı dindirici maddelerle zenginleştirilmiş olanları tercih edin.
2)Koruyucu kremler içinde en uygun olanlar, cilde mat bir gö­rünüm veren ve çabuk uçanlardır. Bunların içindeki yağlı kısım, deriyle direkt olarak temas etmez.
3)Temizlik maskeleri, cildi rahatlatan ve yağ üretimini azaltan A, E, F vitaminleri; atkuyruğu, lavanta, adaçayı, biberiye ve mercan köşk gibi bitki özleri içermelidir.
4)Bir estetisyenin belli sıklıkta uygulayacağı derinlemesine te­mizlik, cildin durumunu kontrol altında tutmaya yardımcı olacaktır.
5)Akneli cilde makyaj yaparken, özel hazırlanmış ürünler kullanmaya dikkat edilmeli. Örneğin, yağsız bir toz fondöteni kuru bir sünger yardımıyla uygulayabilirsiniz. Sivilcelerin azdığı dönemlerde pek makyaj yapmamanız daha iyi olur.
6)Bir estetik uzmanı akne sorununuzu 2-3 ayda çözebilir. Uygulanacak tedavi, kozmetik malzemelerle de takviye edilen birkaç ilacın kullanımına dayanır. Günümüzde, ilaçların içer­diği retin-A gibi temel aktif maddelerin oranının düşürülme­si, yan etkileri azalttığı gibi, mükemmel sonuç elde edilmesi­ni de sağlamaktadır.

Paylaşın