Playstation Kafe Ne Kadar Kazandırır?
5 ay önce
5 ay önce

Playstation Kafe Ne Kadar Kazandırır?

Playstation kafe açmak ülkemizde pek çok beyin hayalleri arasında yer almaktadır. Kadın erkek oyun sever birçok kişinin sosyalleştiği, çocuklar için eğlenceli zaman yaratılan playstation ücretleri yüksek olduğundan satın almak yerine bu amaçla kurulmuş olan kafelere gidilerek vakit geçirilebilmektedir. Randevu usulüne göre çalışmakta olan playstation kafeler maliyetin yüksek olduğu, riskin az ve aynı zamanda kazancın da diğer pek çok meslek dalına göre daha yüksek olduğu yerler arasında olmaktadır. Playstation kafe kazancı aylık 20.000 TL’yi bulabilmektedir.

Playstation Kafe Açmak Karlı Mıdır?

Play station kafe karı oldukça yüksektir. Elbette bu durum pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

 • Açacağınız kafenin hangi ilde açılmış olduğu
 • İl sayısındaki rekabet
 • Kafeniz için yapılan Pr çalışmaları ve ne denli tercih edildiğiniz
 • Hangi cihazların kafede bulunduğu
 • Yeni oyunlara yer verilip verilmediği

Gibi faktörler kar oranını belirlemektedir. Kafeler açıldıktan sonra saat başına kiralama olarak ücretlendirme yapılmaktadır. Saatlik ücret 2022 yılı itibari ile 8-15 TL aralığında değişiklik göstermektedir. İstanbul ve Ankara gibi iller bu kafelerin oranının yüksek olduğu iller arasında yer almaktadır.

Playstation Kafe Açmanın Maliyeti Nedir?

Playstation kafe açma maliyeti ilden ile göre değişiklik göstermektedir. Gerçekten bu işe girilmek isteniyorsa mutlaka doğru bir ilde ve doğru bir ilçede tercih yapılmalıdır. Bu kafelerde rekabet yüksektir. En yeni ve güncel oyunlar bulunmaya çalışılır ve cihaz sayısında da sürekli olarak artış yaşanması beklenir. Sektörde tutunmak zordur ve playstation üzerine bir iş kolu kurmak istiyorsanız ve bir kafe açma planınız varsa maliyetin de ortalama 50.000-60.000 TL olduğunu söylemek mümkündür. Ancak açılan iş yerinin tutması halinde bu maliyeti birkaç ay içerisinde çıkarabileceğiniz de bir gerçektir.

Playstation Kafe Girişimciliğinde Rekabet Var Mıdır?

Playstation kafe açmak rekabet açısından da oldukça fazladır. Playstation kafe aylık kazancı yüksek girişim dalları arasında olduğundan ötürü özellikle sermayesi bulunan kişilerin tercih edebildiği işletmeler arasında yer almaktadır. Rekabet için araştırma yaparken elbette ki belirli detaylara dikkat edilmelidir. Bu detaylar;

 • Hangi cihazları toparlayarak kendiniz için bir kafe açabileceğiniz
 • Hangi ilde kafe kurmak istediğiniz
 • Yaşadığınız ildeki genç nüfus oranı
 • Reklamınızı ne derece iyi yapabileceğiniz

Gibi faktörler hesaplanarak bu iş kolu içerisinde faaliyet göstermek tercih edilebilir.

Playstation Kafe İş Yoğunluğu Ne Zaman Artar?

Playstation kafe iş yoğunluğu elbette ki bazı dönemlerde artış göstermektedir. Ağustos ve Eylül ayları artık iş yoğunluğunun başladığı, çoğu kişinin şehre döndüğü ve sosyalleşmek için zaman yarattığı aylar arasında bulunduğundan ortalama aylık kazanç bu aylarda 20.000 TL’yi bulabilmektedir. Elbette sosyal medya destekli olarak reklam çalışmaları yürüten ve adını duyurmuş çok sayıda playstation kafe bulunmakta bu kafelerin bazılarının aylık kazançları ise 40.000 TL’yi bulabilmektedir. Bunun dışında karın yağdığı ve insanların dışarı çıkmaya fırsat bulamadığı, genç grubun ise sınav yoğunluğunun arttığı Ocak ve Mayıs ayları da iş yoğunluğunun düştüğü zaman dilimi olarak özetlenebilmektedir.

Playstation Kafenin Masrafları Nelerdir?

Playstation kafe masrafları özellikle elektrik yönünden çok fazla olabilir. Masrafların genel olarak özetini yapacak olursak;

 • Kullanılan makinelerin düzenli olarak yenilenmesi ve bozulanların bakımının yaptırılması
 • Vergi ödenmesi
 • Kira
 • Oldukça yüksek olabilen elektrik faturaları
 • Diğer fatura ücretleri

Gibi unsurlar aylık bazda masraflar arasında yer alabilmektedir. Playstation kafe aylık kazancı bu unsurlar baz alınarak hesaplanmaktadır. Yüksek maliyet ve iyi bir reklam ile girişimci kazancını çok yüksek seviyelere çıkarabilmektedir.


Paylaşın