Ne İş Yapabilirim? Evde Ne iş Yapabilirim?
5 ay önce
5 ay önce

Ne İş Yapabilirim? Evde Ne iş Yapabilirim?

Evde yapılabilecek işler insanların kolay bir şekilde para kazanmasını sağlamaktadır. Ne iş yapabilirim şeklinde bir düşünceye sahip olan insanlar bu yazıda bir fikir sahibi olabilmektedir. Yazı içerisinde satış ortaklığından blog açmaya, el işi üreticiliğinden YouTube yayıncılığına kadar farklı meslekler yer almaktadır. Mesleklerin her biri freelance olarak sürdürülebilecek şekildedir. İş fikirleri ve detaylarına konumuzda ulaşabilirsiniz.

Satış Ortaklığı Yapma

Satış Ortaklığı Yapmak

Satışlarda ortak olma evde yapılabilecek meslekler arasındadır. Bu meslek başka kişi, hizmet ya da ürünlerin reklamı yapılarak para kazandırabilmektedir. Pek çok insan bu yöntem, ek iş şeklinde görür iken bazı insanların ana gelir kaynağı satış ortaklığı olabilmektedir. Satış ortaklığı sayesinde Instagram, Facebook ve daha pek çok sosyal medya platformundan para kazanılabilmektedir. Tanınmış insanlar üzerinden yapılan reklamın gelişmiş bir strateji olması bu mesleği etkili kılmaktadır. 

Blog Sitesi Açma

Blog Açmak

Blog açarak para kazanma evde yapılacak kazançlı bir iştir. Bu meslekte gerek bilgi gerekse de ilgi alanları paylaşılarak rahatça para kazanılabilmektedir. Ek iş ne yapabilirim şeklinde düşünen insanlar işe bir blog sitesi açarak başlayabilmektedir. Pek çok insan tam zamanlı olarak blog yazarlığı yapar iken bazı insanlar da ek iş şeklinde blog yazabilmektedir.

Blog yazarlığından para kazanmak isteyen insanlar belirli bir stratejide olmalıdır. Yazarların yazdıkları konu ile ilgili bir fikre sahip olması gerekmektedir. Aşağıda blog yazarlarının yazabilecekleri konular yer almaktadır:

 • Gezi
 • Teknoloji
 • Ulaşım
 • Genel
 • Dekorasyon
 • Moda

Blog yazarları yukardaki alanlardan birine karar verdikten sonra doğru bir takma isim de belirlemelidir. Seçilen takma ismin kişilerin uzmanlık alanını temsil etmesi oldukça faydalı olacaktır. Kişilerin blog sayfalarından belirli bir trafik elde etmeleri takma isim ile doğrudan ilişkilidir. Takma isimlerin arama motorunda aratılma potansiyelleri trafiği artırıcı bir özelliktedir.

İçerik Üreticiliği

İçerik Üretmek

İçerik üreterek para kazanma Patreon uygulaması sayesinde mümkündür. Yapılan işin finans kısmı ile ilgilenecek bir kitleye sahip olmak, bu uygulama sayesinde gerçekleştirilmektedir. Pek çok YouTuber yayıncısı bu platformu kullanarak gelir elde etmektedir. Elde edilen gelirlerin bazıları tam zamanlı iken bazıları ise kısmi zamanlıdır. Patreon sayesinde içerik üreticilerinin hayranlarından gelen hediyeler değerlendirilmektedir. Bu uygulamada hayranlar kişilere abone olabilmekte ve onlara her ay düzenli miktarda para akışında bulunabilmektedir. Oldukça kazançlı olan bu uygulama kişilerin analitik yeteneklerini geliştirmektedir.

El İşi Yaparak Satışa Sunma

El İşi Yapmak

El işi sayesinde para kazanmak özellikle ev hanımları için oldukça işlevsel bir meslektir. Ek işler arasında son derece popüler olan meslek iş kurmak istiyorum ama fikrim yok diyen kadınlar için uygundur. Özellikle türünün tek örneği ürünler üreten kadınlar bu ürünlerini doğru pazarlarda satarak para kazanabilmektedir. El işinden elde edilen geliri artırmak isteyen kişiler kendi ürünleri için bir online mağaza açarak bu isteklerini gerçekleştirebilmektedir. Ürünlerin tasarımı yapılır iken mağazaların takipçi kitlesine uygun olan ürünler ortaya çıkarılmalıdır. Bu durum daha çok para kazanılmasına sebep olabilmektedir.

Online Pazardan Ürün Satma

E-Ticaret

Online pazarlarda ürün satmak evde iyi bir gelir getirecek işler arasındadır. Yapılan bu işte pazaryerlerine konan ürünlerin satışından gelen kazançlar hesaplanmakta ve ona göre gelir elde edilmektedir. Giriş ücreti gerektirmeyen bu iş mobilyadan kıyafete kadar pak çok ürünü kapsamaktadır. Bu mesleği yapabilmek için binlerce farklı site bulunmaktadır. Ancak siteler arasında en kullanışlı olan eBay’dir. Kullanıcılarına hızlıca para kazandıran bu site sayesinde açık artırma modeli ile eşsiz ürünler satışa çıkarılabilmektedir. Koleksiyon çekilmesi durumunda büyük bir kazanç gelmektedir.

Amazon FBA Kullanarak Para Kazanma

Amazon FBA

Amazon üzerinden para kazanmak isteyen insanların yapması gereken ilk iş Fulfillment by Amazon programına katılmaktır. Ne iş yapabilirim diyen insanlar bu envanter sayesinde ürünlerinin teslimatını ve müşterilerden gelen desteği kolay bir şekilde yönetebilmektedir. İşlerini sanala taşımak isteyen işletme sahipleri için Amazon FBA son derece yararlı bir seçenektir. FBA üzerinden katılım sağlamak isteyen insanların icraat ve depolama için bir ücret ödemesi gerekmektedir. Ödenen toplam ücret uzun vadede toparlanacak ve kişilerin kazanç sağlamasına neden olacaktır.

YouTuber Olma

Youtuber Olmak

YouTube üzerinden para kazanmak en az Instagram’da fenomen olarak para kazanmak kadar popülerdir. İş kurmak istiyorum ama fikrim yok diyen insanlar bir YouTube kanalı açarak kazanç sağlamaya başlayabilmektedir. Stratejik bir şekilde yapıldığında oldukça karlı bir iş modeli olan YouTuber’lık değerlendirilmesi gereken bir fırsattır. Ortalama iki milyar kullanıcıya sahip olan bu uygulama video çekilerek kullanılabilmektedir. İçerisinde pek çok niş işi barındıran Youtube’da vlogdan şarkı çevirilerine, ders anlatımlarından şarkı coverlarına kadar pek çok meslek söz konusudur. Elde edilecek gelir para kazanma kanalına göre değişmektedir. Aşağıda YouTube para kazanma kanalları yer almaktadır:

 • Affiliate marketing,
 • Sponsorluklar,
 • Reklam alma,
 • Ürün satımı,
 • Google AdSense,
 • Online kurs ya da hizmet sunma.

YouTube üzerinden çekilerek yüklenen videoların editli olup olmaması da son derece önemlidir. Video sırasında ekipmanların kalitesi, kanal trafiğini doğrudan etkileyecektir.

Dropshipping ile Para Kazanma

Dropshipping Yapmak

Dropshipping sayesinde para kazanmak evde ve internetten para kazanma amacında olan insanlar için idealdir. Sıradan online mağazalardan daha farklı bir yöntem ile çalışan dropshipping, ürün üretimi ya da ürünlerin stoku gibi problemler ile uğraşılmasını engellemektedir. Bu meslek modelinde toptancılar ile anlaşma yapılabilmektedir. Toptancıların satışını yaptığı ürünler dropshipping yöntemi ile markalandırılarak satılabilmektedir. Herhangi bir üründe müşteri temsilcisi ile iletişim kurmak gerekmektedir. Evde yapılacak işler arasında yer alan dropshippin, fazla masrafı olmayan bir iştir.

Podcast Yayıncılığı

Podcast Yayını Yapmak

Podcast yayını yaparak para kazanmak son zamanların en popüler meslekleri sınıfına dahil edilmektedir. Evde kolaylıkla yapılacak podcastlar sayesinde insanlar büyük gelirler elde edilebilmektedir. Her geçen gün daha fazla artan podcast dinleyicileri bu mesleği yapanlara büyük paralar kazandırmaktadır. İşletmeler ise dinleyicisi fazla olan podcast yayıncılarına sponsorluk önermektedir.

Podcast yayınlığında da sunucuların bir takma ad seçmeleri gerekmektedir. Takma adın popüler bir konu arasından seçilmesi sunucuları öne çıkaracaktır. Spesifik konular arama motorunda bir nişe sebep olarak sunucunun daha kolay bulunabilmesini sağlayabilmektedir.

Podcast yayıncılığı multidisipliner bir meslektir. Bu mesleği yapan insanlar sporsorluklar ve satış ortaklığı sayesinde kolayca para kazanabilmektedir.

Online Olarak Rehberlik Yapma

Online Rehberlik

Uzaktan rehberlik ile para kazanmak hizmet sektöründe oldukça sık tercih edilen bir meslektir. Girişim fikirleri düşünen ve bir konuda uzmanlık elde eden kişiler online olarak uzmanlıklarını sunabilmektedir. Uzmanlık sahibi olunan alan hakkında verilen dersler kişinin para kazanmasına yol açmaktadır. Online olarak ders verilebilecek konulardan bazılar şu şekildedir:

 • Beslenme,
 • Kişisel gelişim,
 • Tanışma,
 • Maneviyat,
 • KPSS,
 • YKS,
 • Sağlık,
 • Meditasyon,
 • Yazılım,
 • Kodlama.

Web Geliştirme İşi Yapma

Web Geliştirici Olmak

Web sitesi geliştirerek para kazanmak özellikle yazılım konusunda kendini geliştiren insanların tercihidir. Ne iş yapabilirim gibi bir düşünceye sahip olan kişiler işletme ve kurumlar için web sitesi geliştirerek para kazanabilmektedir. Web geliştirerek para kazanmak isteyenlerin ilk olarak bir yazılım öğrenmesi gerekmektedir. Java, C++ gibi algoritmalar site tasarımında bireylere yardımcı olmaktadır. Ayrıca Phyton da bu konuda sık kullanmaktadır.


Paylaşın