Gerçek Para Kazandıran Uygulamalar | Güncel ve Kanıtlı
5 ay önce
5 ay önce

Gerçek Para Kazandıran Uygulamalar | Güncel ve Kanıtlı

Para veren uygulamalar sayesinde insanlar evlerinden çıkmadan para kazanabilmektedir. Para kazandıran uygulamalar gelişen teknoloji neticesinde oluşan birtakım yazılımlardır. Bu uygulamalar sayesinde insanlar büyük bir zaman geçirdikleri teknolojik cihazlarını daha verimli bir şekilde kullanabilmektedir. İnternetten para kazandıran uygulamalar insanların online anket, oyun ya da reklam izlemesi karşılığında belirli miktarda ücret ödemektedir. Aşağıda online ortamdan para kazanabilmek için çeşitli uygulamalar mevcuttur.

Get Midas Uygulaması ile Para Kazanmak

Get Midas

Get Midas sayesinde para almak yurtdışı hisse senetleri ile gerçekleşmektedir. Türkiye’den alınan yüksek komisyonlu hisse senetlerine karşılık Get Midas’ta düşük komisyonlar ile hisse senedi satılmaktadır. Hisse alım ve satımı uygulama üzerinden yapabilmek için uygulamaya kayıt olunması yeterlidir. Üyelik aşaması sonrasında işlemlerin yasal prosedürlere uyması amacı ile kuryeye evraklar verilmektedir. Uygulamayı bilinçli olarak kullanan kullanıcıların bir yılda %900 oranında kazanç sağladığı bilinmektedir.

Instagram Uygulaması ile Para Kazanmak

Instagram Para Kazanma

Instagram üzerinden para kazanma sayesinde kullanıcılar Instragram’ı yalnızca paylaşım yapmak amacı ile kullanmayacaktır. Bu uygulamada yer alan bazı özellikler kişilerin dolaylı olarak para kazanmasına neden olabilmektedir. Aşağıda Instagram üzerinden para kazanmanın yolları maddeler halinde anlatılmıştır:

 • Instagram’da fazla takipçi ve beğeni kazanarak fenomen olmak (Fenomen olan insanlar farklı ürün ve hizmetlerin tanıtımını yaparak dolaylı yoldan para kazanabilmektedir.)
 • Instagram’a reklam vererek kişilerin kendi iş güçlerini büyütmesi
 • Instagram’da paylaşılan fotoğraflarda kullanılan kıyafetleri takipçilere tanıtmak
 • Instagram’da anket yaparak para kazanmak.

Yukarda sayılan iş kolları genişletilerek farklı şekillerde de para kazanmak mümkündür. Yalnızca Instagram değil aynı zamanda Facebook, Twitter ve TikTok gibi uygulamalar da para kazanmak için bire birdir. Sosyal medya uygulamalarından para kazanmak için yapılması gereken ilk adım profilin genişletilmesidir.

Adımpara Uygulaması ile Para Kazanmak

Adım Atarak Para Kazanma

Adımpara sayesinde para kazanmak dolaylı yoldan mümkündür. Uygulamanın mantığında insanlara spor yaptırmak yer almaktadır. Uygulamanın kendi mağazası olup yalnızca bu mağazadan alışveriş yapılabilmektedir. En çok para kazandıran uygulamalar 2022 arasında sayılabilecek Adımpara genel olarak insanların bir gün içerisinde attığı adımları saymaktadır. Kullanıcılar bu adımlarını gün bitmeden adım paraya dönüştürebilmektedir. Dönüşen adımlar birikerek mağazadan alışveriş yapılabilecek tutara ulaşılmaktadır. Adım paralar her yıl içerisinde yenilenmektedir.

TikTok Uygulaması ile Para Kazanmak

Tiktok Para Kazanma

TikTok uygulamasını kullanarak para kazanmak fenomen olarak mümkündür. Bu uygulamanın fenomenleri sponsorlu reklamlar ve hediyeler ile kolay bir şekilde para kazanabilmektedir. TikTok uygulamasının sponsor mantığı Instagram ile aynı şekilde ilerlemektedir. TikTok uygulamasında çok vakit geçiren insanlar belirli bir hayran kitlesi elde ederek canlı yayın açabilmektedir. Canlı yayın üzerinden gelen her bir hediyenin farklı bir değeri vardır. Öpücük hediyesi uygulama üzerinden 20 TL kazandırıyor iken yat hediyesi toplam 900 TL kazandırmaktadır.

Bionluk Üzerinden Para Kazanmak

Bionluk Para Kazanma

Bionluk sitesinde çalışarak para kazanmak siteye üye olarak yapılabilmektedir. Para kazandıran uygulamalar arasında yer alan Bionluk açılan ilanlar vasıtası ile çalışmaktadır. Bu site üzerinden yapılabilen işler aşağıda yer almaktadır:

 • Çevirmeklik
 • Backlink
 • Makale yazımı
 • Uygulama hazırlama
 • Grafik tasarlama
 • İngilizce çevirmenlik 
 • Seslendirme

Uygulama sayesinde tanışılan müşterilerden gelen ücretler %20 komisyon ile hazırlanabilmektedir. Uygulama telefon için hem App Store hem de Google Play üzerinden kolayca yüklenebilmektedir. Bilgisayardan Bionluk’a girmek isteyen insanlar Google üzerinden sitesini açabilmektedir.

Dolap Uygulamasından Para Kazanmak

Dolap Para Kazanma

Dolap üzerinden para kazanmak mobilden kısa sürede para kazanmak için en hızlı yoldur. Ticaret yapmanın ve ürün satmanın eğlenceli yolu olan Dolap, herhangi bir vergi mükellefi olmadan satış yapmanızı sağlamaktadır. İnsanlar bu uygulama sayesinde daha önce satın aldıkları ancak herhangi bir sebepten ötürü kullanmadıkları ürünleri satışa sunabilmektedir. Trendyol ve Hepsiburada gibi sitelerin aksine vergi kaydı gerektirmeyen bu uygulamada satış yapmak son derece kolaydır. Bu uygulamada kıyafetlerini ya da farklı bir ürününü satışa sunan kişiler Dolap’ın kargo anlaşması sayesinde cüzi ücretlere kargo gönderebilmektedir. Kâr marjının yüksek olduğu bu uygulamada para kazanmak son derece kolaydır.

Letgo Sayesinde Para Kazanmak

Letgo Para Kazanmak

Letgo’da eşya satarak para kazanmak yüz yüze ya da online ticaret yaparak mümkündür. Letgo sitesine konan ürünler beğenilir ise ürün sahipleri aranmaktadır. Bu sayede satıcı ve satın alacak kişi arasındaki iletişim sağlanmaktadır. Uygulamanın kendisinde bir satın alma modülü yer almamaktadır. Uygulama ayrıca yalnızca birbirine yakın konumdaki insanların alışveriş yapmasına olanak tanımaktadır. Uygulamadan satılan ürünlerin fiyat etiketlerinin 100 TL üzerinde olması gerekmektedir.

Letgo sayesinde atıl durumdaki beyaz eşyalar satılabilmektedir. Yapılan satışlar profilin olumlu şekilde yorum almasını sağlamaktadır. Ayrıca satışlar ile tecrübe de kazanılabilmektedir. Türkiye’de yaklaşık 1 milyon kullanıcısı bulunan Letgo, eşsiz bir pazar deneyimi sunmaktadır.

AirBNB ile Para Kazanmak

AirBNB Para Kazanma

AirBNB üzerinden oda kiralayarak para kazanmak oldukça basittir. Özellikle turistik bir yerde yaşayan insanlar evlerinin odalarını kiraya vererek para kazanabilmektedir. Bir oda ya da evin tamamı bu uygulamada aylık ya da günlük olarak kiralanabilmektedir. Özellikle yabancılar tarafından sıkça tercih edilen bu uygulama Türkiye’nin İstanbul, Aydın, Mersin gibi sık gezilen şehirlerinde de yer almaktadır. Türkiye’de ortalama 20 Euro kira verilerek bir evde kalınabilmektedir. Bu uygulama üzerinden para kazanmak isteyen kullanıcıların bir profesyonel gibi davranması gerekmektedir.

Oyna Kazan Sayesinde Para Kazanmak

Oyun Oynayarak Para Kazanma

Oyna Kazan uygulamasından oyun ile para kazanmak uygulama üzerindeki 180 üzerinde canlı bilgi yarışması sayesinde mümkündür. 2019 yılında para kazandıran mobil uygulamalar arasında en iyisi seçilen Oyna Kazan, gerçek yarışmacıları bir araya toplayarak kupon dağıtmaktadır. Bu dağılım kullanıcıların yarışma üzerinden kaç soruyu doğru bildiklerine göre değişmektedir. Oyun oynayarak para kazanma; kullanıcılara OK adlı bir ödül de vermektedir. Bu ödül nakit yapılarak kolayca kullanılabilmektedir. Kullanıcıların bu uygulamada oyun oynayabilmek için iki farklı seçeneği bulunmaktadır:

 • VIP yarışmalar: Yalnızca OK coin alan yarışmacıların katılabileceği bir tür. Yarışmadan yalnızca birinci olan kullanıcı para kazanabilmektedir. Birinciler dışındaki bazı yarışmacılara da minik hediyeler dağıtılmaktadır. Hediyeler içerisinde hediye çekleri yer almaktadır.
 • Ücretsiz yarışmalar: Bu yarışmalardan kazanan insanlar VIP yarışmalara ücretsiz girebilmektedir. Bu sayede dolaylı olarak para kazanılabilmektedir.

Google’da Anket Yaparak Para Kazanmak

Anket Doldurarak Para Kazanma

Google anketlerini doldurarak para kazanmak kullanıcılara aylık olarak ortalama 100 TL kazandırmaktadır. Gerçekten para kazandıran uygulamalar arasında sayılabilecek bu işlem Google Surveys tarafından geliştirilmiştir. Bu uygulama hem Android hem de IOS üzerinden indirilerek üye olunmalıdır. Üye olan insanlar kendilerine gelen soruları yanıtlamaktadır. Bu yanıtlar sayesinde üyelere Google Play için kredi verilmektedir. Kredi uygulama satın alınır iken kullanılabilmektedir.

Üyeler bu uygulama üzerinden para kazanabilmek için programın yoğun olmasını beklememelidir. Uygulama üzerinden gelen paranın tutarı her hafta değişiklik göstermektedir.

Rakuten ile Para Kazanmak

Rakuten Para Kazanma

Rakuten sayesinde para kazanmak yapılacak online işlemler ile mümkündür. Para kazandıran uygulamalar arasında popüler olan Rakuten, yapılan mağaza ödemelerinin bir kısmını müşterilerine iade edebilmektedir. Uygulama tarafından müşterilere iade edilen tutar toplam alışverişin %40’ı olabilmektedir. Uygulamadan para alabilmek için yapılan alışveriş fişinin uygulamaya yüklenmesi yeterlidir. Başlangıçta 25 dolarlık harcama için 10 dolar iade edilir iken zaman içerisinde bu oran değişikliğe uğramıştır.


Paylaşın